O firmie

1. Rolety zewnętrzne

Firma Rolety z Lublina sp.zo.o. oferuje szeroki wybór rolet zewnętrznych wykonanych ze specjalnie wyprofilowanego aluminium. Zróżnicowana paleta kolorystyczna, różne rozwiązania i systemy sterujące, odporne powłoki oraz możliwość personalizacji to wyróżniki osłon okiennych funkcjonujących pod marką rolety z Lublina.

Rolety zewnętrzne – ogólna charakterystyka i rodzaje osłon

Rolety zewnętrzne to osłony okienne montowane na zewnątrz budynku. Tego typu konstrukcję tworzy:

obudowa (skrzynka wraz z prowadnicami),

pancerz,

napęd (manualny lub elektryczny).

Istnieją różne systemy rolet zewnętrznych:

I. Rolety naokienne

Osłony z obudową wykonaną z PVC oraz pokrywą rewizyjną z tyłu bądź dołu skrzynki. Skrzynkę nakłada się na okno i montuje we wnęce okiennej. Rolety naokienne są dedykowane do nowego budownictwa oraz budynków, w których wymienia się stolarkę okienną.

II. Rolety natynkowe

Osłony z obudową aluminiową oraz pokrywą rewizyjną z przodu skrzynki. Skrzynkę rolety należy zamontować na murze budynku bądź we wnęce okiennej. Tego typu rolety zewnętrzne nie wymagają ingerencji w światło okna, dlatego doskonale sprawdzają się w budynkach już istniejących (np. w mieszkaniach, biurach).

III. Rolety podtynkowe

Osłony okienne z obudową aluminiową oraz pokrywą rewizyjną na dole skrzynki. Skrzynkę należy umieścić przed oknem (najpierw trzeba przygotować specjalną wnękę) i zabudować ją. Jest to rozwiązanie dedykowane do nowych budynków.

IV. Rolety RKS

Rolety RKS dedykowane są do nowych budynków (osłonę należy przewidzieć na etapie projektu). Osłony te są produkowane z poliuretanu z drutem zbrojeniowym i posiadają skrzynkę z przodu. Skrzynkę należy zamontować w nadprożu okna i zabudować ją od zewnątrz.

Funkcje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne pozwalają:

poprawić izolację termiczną pomieszczeń – latem osłony chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem (odbijają promienie jeszcze przed szybą, dlatego gwarantują przyjemny chłód), a zimą zapobiegają stratom ciepła (pomiędzy szybą, a roletą powstaje poduszka powietrzna, co pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet o 30%),

uchronić pomieszczenia przed hałasem – rolety zewnętrzne idealnie sprawdzą się w budynkach i lokalach na parterach lub w sąsiedztwie ruchliwych traktów komunikacyjnych (ulice, chodniki),

zapewnić prywatność mieszkańcom,

poprawić bezpieczeństwo domowników (nawet rolety, które nie spełniają norm antywłamaniowych, utrudniają i opóźniają ewentualne dostanie się do pomieszczeń).

Rolety zewnętrzne w ofercie "M i D"

Rolety zewnętrzne z Lublina to wysokiej klasy osłony aluminiowe (systemy natynkowe), które można szybko zamontować w domu lub firmie, bez konieczności ingerencji w prześwit okna. W ofercie posiadamy osłony w różnej kolorystyce, co pozwoli Ci dobrać rozwiązanie idealnie dopasowane do elewacji budynku. Poszczególne elementy zabezpieczamy trwałymi farbami, które nie blakną pod wpływem promieni UV i są odporne na ścieranie oraz niekorzystne czynniki atmosferyczne. Dodatkowo umożliwiamy Klientom zamówienie rolet pomalowanych na dowolny odcień z palety RAL.

Profile są wypełnione pianką poliuretanową, dlatego rolety skutecznie hamują uciekanie ciepła z pomieszczeń. Szeroki wybór systemów sterujących (ręczne, elektryczne) gwarantuje najwyższą funkcjonalność.

2. Rolety wewnętrzne

Przedsiębiorstwo "M i D" już od 1992 roku zajmuje się produkcją, dystrybucją i montażem osłon okiennych. W ofercie dostępny jest bardzo duży wybór klasycznych rolet materiałowych do okien pionowych. Są to systemy wewnętrzne, które pozwalają zwiększyć poczucie prywatności i uchronić pomieszczenia przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, a zarazem stają się stylową dekoracją okienną.

Rolety wewnętrzne w kasecie

Rolety w kasecie to jeden z najpopularniejszych rodzaj osłon okiennych montowanych od wewnątrz. Konstrukcję tworzą tkaniny, które są połączone z dwoma prowadnicami. Prowadnice pozwalają prowadzić materiał przy samej szybie. Cały mechanizm przykleja się lub przykręca do skrzydła okna. Najczęściej w takich roletach wewnętrznych kasety wykonane są z PCV lub aluminium. Konstrukcja idealnie sprawdzi się m.in. do okien, które posiadają wywietrzniki (nie pasują do nich systemy rolet wolnowiszących).

Dużą zaletą rozwiązania jest szczelne zamknięcie tkaniny w kasecie, dzięki czemu nie niszczy się ona, nie kurzy i nie blaknie tak szybko jak w roletach wolnowiszących. Boczne prowadnice chronią również materiał przed pruciem podczas częstego podnoszenia i opuszczania rolety. Mechanizm jest łatwy w obsłudze, szybko można osłonę podnosić lub opuszczać. Warto również podkreślić, że konstrukcja prezentuje się bardzo elegancko i z powodzeniem można ją wkomponować w aranżacje w dowolnym stylu.

Wewnętrzne rolety w kasecie doskonale sprawdzą się w sypialniach, pokojach dziecięcych oraz biurach. Warto je także wykorzystać wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest wiercenie otworów w ścianach czy stolarce okiennej (np. w wynajmowanych lokalach bądź mieszkaniach). Wystarczy wykorzystać montaż bezinwazyjny (przyklejanie), aby móc cieszyć się osłoniętym wnętrzem i stylowym dodatkiem okiennym bez obaw o zniszczenie ścian czy framug. Szybki montaż to jedna z cech, które docenia wielu użytkowników rolet w kasecie aluminiowej.

Rolety wewnętrzne w ofercie "M i D"

Klasyczne rolety materiałowe do okien pionowych to osłona okienna, którą polecamy do mieszkań w budynkach wielorodzinnych, domów, biur oraz różnego typu pomieszczeń komercyjnych. To proste i stylowe rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne, a zarazem niedrogie. Tkaninowe rolety wewnętrzne pozwolą Ci uchronić się przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów, poprawić izolację termiczną pomieszczeń w zimie oraz ograniczyć przenikanie promieni słonecznych do wnętrz.

W ofercie "M i D" przygotowaliśmy bogatą paletę tkanin w różnych kolorach oraz wykończeniach. To pozwoli Ci dobrać stylową osłonę, która stanie się doskonałym uzupełnieniem domowej lub firmowej aranżacji wnętrz. Takie rolety idealnie sprawdzą się w salonie lub sypialni, gabinecie czy hotelu.

Kaseta i prowadnice mają standardowo odcień biały, dzięki czemu prezentują się klasycznie i dobrze pasują do każdego okna. Biel optycznie rozświetla i powiększa wnętrze. Wystarczy dobrać materiał pasujący np. do koloru ścian i dodatków, aby móc cieszyć się piękną dekoracją okienną.

3. Rolety dzień i noc

Ofertę klasycznych rolet materiałowych wzbogaciliśmy o stylowe rolety typu dzień i noc, które pozwalają w wygodny sposób regulować poziom natężenia światła przenikającego do pomieszczeń. Takie osłony są bardzo funkcjonalne, a zarazem prezentują się wyjątkowo elegancko. Dobrze pasują one zarówno do aranżacji klasycznych, jak i nowoczesnych.

Rolety dzień i noc – cechy charakterystyczne

Klasyczne rolety materiałowe można jedynie zwijać i rozwijać. To pozwala zaciemnić pomieszczenie lub całkowicie odsłonić okno. Dla wielu osób takie rozwiązanie nie jest wystarczające, ponieważ chcą mieć wpływ na poziom światła słonecznego wnikającego do wnętrza. Problem ten rozwiano, projektując rolety dzień i noc.

Konstrukcję rolet dzień i noc tworzy napięta tkanina, która porusza się na wałkach. Materiał wykonany jest z naprzemiennie ułożonych pasków – kryjących i przepuszczających światło. W ten sposób wystarczy odpowiednio układać paski, aby promienie słoneczne wnikały do pomieszczenia lub wnętrze zostało całkowicie zaciemnione. Paski zaciemniające gwarantują równomierne przenikanie światła na całej szerokości i wysokości okna. Jednocześnie, osłona pozostaje cały czas zasłonięta, co gwarantuje prywatność bez zaciemniania domowych lub firmowych wnętrz.

Sterowanie poziomem natężenia światła doskonale sprawdza się latem, gdy promienie słoneczne są bardzo intensywne. Rolety dzień i noc pozwalają wtedy wygodnie pracować przy komputerze czy oglądać telewizję bez promieni słonecznych odbijających się od ekranu i zakłócających obraz.

Rolety typu dzień i noc dostępne są w wersji wolnowiszącej (montowanej do sufitu lub framugi nad oknem), w aluminiowej kasecie oraz jako system mini-roletek (do bezinwazyjnego zawieszenia na ramie okiennej).

Gdzie warto zamontować rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc to coraz popularniejsze rozwiązanie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Łączą one funkcjonalność ze stylowym wyglądem, dlatego znajdują zastosowanie zarówno w domowych, jak i biurowych wnętrzach. Gdzie są najczęściej montowane?

Osłony z pasami zaciemniającymi doskonale sprawdzają się w mieszkaniach usytuowanych na parterze oraz domach jednorodzinnych, które posiadają okna wychodzące prosto na ulicę lub ruchliwy chodnik. Rolety dzień i noc mogą być cały czas zasunięte, a światło słoneczne i tak będzie wpadać do pomieszczeń. Takie rozwiązanie gwarantuje poczucie prywatności i uniemożliwia przechodniom zaglądanie w okna.

Montaż osłon typu dzień i noc warto zaplanować również w przestrzeniach biurowych. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w gabinetach, biurach, przestrzeniach typu open space (np. call center). Rolety pozwalają zapewnić delikatne światło, które nie będzie odbijać się na monitorach, co ułatwi pracę, a jednocześnie pomoże ograniczyć zużycie sztucznego światła i będzie przyjazne dla oczu pracowników.

Rolety dzień i noc to także doskonała propozycja do sypialni i łazienek, ponieważ można doświetlić pomieszczenia, a jednocześnie nie tracić prywatności. Elegancki charakter pasów zaciemniających sprawia, że wiele osób takie osłony montuje także w domowym salonie.

4. Rolety rzymskie

Prowadzimy hurtową i detaliczną sprzedaż rolet wewnętrznych. W ofercie "M i D" posiadamy efektowne rolety rzymskie, które doskonale mogą zastąpić klasyczne zasłonki. Są one trwałe, praktyczne i funkcjonalne, a zarazem prezentują się bardzo elegancko.

Rolety rzymskie – cechy charakterystyczne

Roleta rzymska łączy firankę z klasyczną roletą materiałową. Delikatna tkanina (najczęściej organza, tiul lub woal) jest osadzona na mechanizmie charakterystycznym dla rolety. Ciemniejsze i grubsze tkaniny mają zaś właściwości zaciemniające, dlatego dobrze zastępują tradycyjne zasłony zawieszane w oknie.

Podczas zwijania tej eleganckiej osłonki powstają specyficzne fałdy. Co około 25-30 cm w materiale są zamontowane specjalne tunele z przezroczystymi poprzeczkami. Podczas zwijania tkaniny tworzą się stylowe plisy (fałdy), które stanowią znak rozpoznawczy rolet rzymskich.

Sposoby montażu

Rolety rzymskie to szeroki wybór systemów, które montuje się w różny sposób. Dostępne są osłony przeznaczone do montażu w ramie okna (np. rolety w kasecie), bezpośrednio do ściany lub okna (systemy wolnowiszące). Rolety w kasecie posiadają trwały mechanizm koralikowy, a tańsze mechanizm sznurkowy na szynie.

Bardzo funkcjonalne są także rolety przeznaczone do przymocowania do karnisza (na szelkach lub kanale). Prosty montaż sprawia, że taka dekoracja okna nie wymaga gruntownego remontu domu lub mieszkania.

Dekoracyjne osłony okienne

Rolety rzymskie należą do najbardziej ekskluzywnych osłon okiennych, a jednocześnie ich ceny są przystępne. Ich głównym celem jest możliwość dekoracji okna, dlatego dostępne są w bogatej palecie tkanin, wzorów i kolorów. Z powodzeniem można wybierać materiały jednolite (gładkie), wzorzyste lub drukowane. Dostępne są zarówno powiewne materiały przypominające firany, jak i mięsiste tkaniny żakardowe. To pozwala dobrać osłonę okienną idealnie współgrającą ze stylistyką wnętrza i efektem, który chcemy uzyskać. Doskonale pasują zarówno do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Wiele rolet rzymskich posiada także dekoracyjne wykończenia. Można wybierać spośród romantycznych falban, pomponów oraz rolet rzymskich połączonych z woalową firaną.

Rodzaje rolet rzymskich

Do wyboru pozostają różne rodzaje rolet rzymskich:

zaciemniające – montowane za pomocą dodatkowych uchwytów (do skrzydła okiennego, sufitu lub ściany). Są one wykonane z grubszych tkanin (np. żakardu) w ciemnych kolorach. Gdy je rozwiniemy, stanowią dobrą barierę dla promieni słonecznych, dlatego dobrze sprawdzą się do sypialni, salonu, gabinetu czy biura,

dekoracyjne – dostępne w wersjach bez falban lub falbanami (falbany proste, falowane),

woalowe – są przezroczyste, dlatego sprawdzą się w salonie czy kuchni. Taka dekoracja przepuszcza światło i nie pozwala chronić prywatności, ale doskonale zastąpi klasyczną firanę,

duo – pozwalają na regulację przepuszczalności światła, idealne do każdego pomieszczenia,

z szelkami – przeznaczone do szybkiego montażu na karniszu drążkowym.

5. Rolety Lublin

Firma "M i D" już od 1992 roku produkuje osłony okienne (rolety, żaluzje, verticale, markizy, moskitiery). Wyroby naszego przedsiębiorstwa funkcjonują jako rolety Lublin i cieszą się bardzo dużym zaufaniem zarówno na rynku lokalnym, jak i ogólnopolskim. Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną. Nasza oferta trafia zarówno do firm zajmujących się sprzedażą i montażem rolet okiennych, jak i do prywatnych inwestorów (istnieje możliwość złożenia zamówienia na rolety wraz z usługą montażu).

Rolety zewnętrzne z Lublina

W stałej ofercie posiadamy rolety zewnętrzne kasetonowe. Są to uniwersalne systemy do montażu natynkowego, które doskonale sprawdzają się zarówno w nowych budynkach, jak i w już eksploatowanych, ponieważ ich montaż nie wymaga ingerencji w światło okna. Skrzynkę rolety wystarczy przytwierdzić do wnęki okiennej lub na murze budynku.

Rolety zewnętrzne "M i D" powstają ze starannie wyprofilowanego aluminium, które jest trwałe i estetyczne. Rolety są pokrywane wysokiej jakości farbami, które gwarantują odporność na ścieranie, blaknięcie pod wpływem promieni słonecznych czy uszkodzenia spowodowane niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi (wilgoć, niskie lub wysokie temperatury).

W ofercie posiadamy szeroki wybór kolorów, co pozwala wybrać osłony idealnie pasujące np. do koloru elewacji. Na specjalne życzenie Klienta, roletę możemy pomalować na wybrany odcień z palety RAL. Zewnętrzne rolety z Lublina dostępne są z różnymi systemami obsługi – od mechanizmów ręcznych aż po nowoczesne napędy elektryczne.

Systemy rolet zewnętrznych polecamy do:

mieszkań (zwłaszcza na parterach),

domów jednorodzinnych,

lokali handlowych i usługowych.

Rolety wewnętrzne z Lublina – szeroki wybór rozwiązań

W ofercie "M i D" dostępne są również funkcjonalne rolety wewnętrzne. Są to uniwersalne osłony materiałowe, które wyróżniają się prostym i szybkim montażem, wysoką trwałością oraz bogatym wzornictwem.

Klasyczne rolety materiałowe do okien pionowych to prosty dodatek, który pozwala uchronić domowe lub firmowe wnętrza przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi, zaciemnić sypialnię na noc oraz zapewnić prywatność w pomieszczeniach. Tego typu osłony montowane są w białej kasecie aluminiowej. Ich wyróżnikiem jest szeroki wybór dostępnych tkanin. W ofercie posiadamy tkaniny gładkie i wzorzyste w wielu różnych kolorach. Ciemne materiały doskonale zaciemniają wnętrza, a jaśniejsze tworzą przytulny półmrok.

Do mieszkań na niskich kondygnacjach, sypialni i domów z oknami wychodzącymi na ulicę polecamy eleganckie rolety dzień i noc. Pasy zaciemniające pozwalają wygodnie sterować poziomem natężenia światła wnikającego do pomieszczeń i zapewnić sobie całkowitą prywatność. Jest to także sprawdzone rozwiązanie do biur i wszelkiego typu miejsc pracy przy komputerach.

Osobom, które chcą połączyć funkcjonalność rolet z dekoracyjnym charakterem tradycyjnych firan i zasłon, polecamy wytworne rolety rzymskie, które podczas zwijania tworzą dekoracyjne fałdy.

Materiałowe rolety z Lublina doskonale sprawdzą się w:

salonach i sypialniach,

kuchniach,

jadalniach,

pokojach dziecięcych,

biurach,

gabinetach i kancelariach,

hotelach,

restauracjach,

lokalach usługowych i komercyjnych.